Волонтери ООН (ВООН) — це програма Організації Об’єднаних Націй, яка сприяє миру і розвитку шляхом поширення волонтерства у всьому світі. Волонтерство є корисним як для суспільства загалом, так і для самої людини. Волонтери ООН сприяють миру і розвитку через пропагування волонтерства та визнання волонтерів, співпрацю з партнерами для інтеграції волонтерства у програми розвитку та мобілізацію все більшої кількості волонтерів.
На глобальному рівні робота ВООН зосереджена на демократизації управління, охороні здоров’я, соціальній інтеграції та розвитку волонтерської інфраструктури з особливою увагою щодо молоді, гендерної рівності та досягненні Цілей сталого розвитку ООН (http://www.globalgoals.org/).
Щороку приблизно 7500 досвідчених та кваліфікованих чоловіків та жінок з 160 країн світу долучаються до роботи Волонтерів ООН у 130 країнах.
Понад 75% Волонтерів ООН походять з країн, що розвиваються, та понад 30% Волонтерів задіяні на своїй Батьківщині.
Програма Волонтери ООН — це волонтерський механізм Організації Об’єднаних Націй. Вона була започаткована Генеральною Асамблеєю ООН в 1970 році в якості операційного партнера з розвитку за запитом держав-учасниць ООН. Програма керується та звітує Програмі Розвитку ООН (ПРООН), а також здійснюється через офіси ПРООН в різних країнах світу. Штаб-квартира Програми Волонтери ООН знаходиться в Німеччині.
В основі волонтерства покладені ідеї служіння та солідарності і віра в те, що разом ми зможемо зробити світ кращим місцем. В цьому сенсі, ми можемо стверджувати, що волонтерство є надзвичайно ємким вираженням того, чим є Організація Об’єднаних Націй.